Planetárium

Návštěva Planetária v Ostravě – Krásném Poli

V pondělí 27.září 2021 jsme jeli na exkurzi do Planetária v Ostravě – Krásném Poli. Kromě žáků ZŠ byli s námi i někteří předškoláci. Vybrali jsme si z nabídky Planetária program „Čokoládová planeta“. Součástí tohoto programu byl i živě moderovaný celooblohový pořad.

Krásný prostor planetária doslova umožnil mít nebe, vesmír na dosah ruky. Moderátorka dětem ukázala hvězdnou oblohu, základní souhvězdí, jasné hvězdy, objekty na obloze, planety Sluneční soustavy včetně otáčení oblohy.

Po shlédnutí sférického filmu jsme měli také možnost si prohlídnout interaktivní expozice tzv. Experimentária, kde si ledacos děti přečetly a dozvěděly se informace nejen o vesmíru, ale také o technice, nerostech, o přírodních zákonitostech a jevech jako je třeba vzdušný vír, zachycení našich postav termovizí. To vše si mohly vyzkoušet hravou formou.

Doteď je vesmír pro člověka záhadou a stále plný nezodpovězených otázek. Určitě doporučujeme všem, nejen zvídavým dětem, co se zajímají o záhady vesmíru.