Mateřská škola

Cílem naší mateřské školy je vytvářet pro děti vlídné, tvořivé, zdravé a přímočaré prostředí. Naším cílem je zachovat v dětech jejich vrozenou tvořivost, fantazii, odvahu,

zkoumat a zkoušet, naučit je vymýšlet různé způsoby řešení, samostatně řešit konflikty, probudit v nich vědomí odpovědnosti a morálky,(která nevzniká z poslušnosti k autoritě, ale z vnitřního „JÁ“. Naučit je vše vidět v souvislostech. Budoucnost dětí začíná v  mateřské škole……..
Filozofií naší mateřské školy je toto.“Všechno, co  opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce“   (autor Robert Fulghum)

- O všechno se rozděl.
- Hraj fér.
- Nikoho nebij.
- Vracej věci tam, kde jsi je našel.
- Uklízej po sobě.
- Neber si nic,co ti nepatří.
- Když někomu ublížíš, řekni promiň.
- Před jídlem si umyj ruce.
- Splachuj.
- Teplé koláčky a studené mléko ti udělají dobře.
- Žij vyrovnaně- trochu se uč a trochu přemýšlej a každý den trochu maluj a kresli a zpívej a tancuj a hraj si a pracuj.
- Každý den odpoledne si zdřímni.
- Když vyrazíš do světa,dávej pozor na auta,chytni se někoho za ruku a drž s ostatními pohromadě.

_MG_4494 - kopie