Obec Zivotice u Noveho Jicina
 

Zima v přírodě

ZIMA V PŘÍRODĚ

Na konci listopadu jsme se vydali do Nového Jičína do Žerotínského zámku, kde jsme se zúčastnili edukačního programu s názvem „Zima v přírodě“.  Hned při příchodu do místnosti nás překvapila expozice vycpaných ptáků a zvířátek. Šikovná průvodkyně dětem na úvod přečetla pohádku o veverkách. Poté jsme řadili živočichy podle toho, jestli v zimě spí nebo ne. Rozdělili jsme ptáky, kteří na zimu odlétají do teplých krajin, a ty, kteří v zimě u nás přezimují. Všechny ptáky jsme se učili také pojmenovat a poté správně zařadit do dané skupiny. Dále jsme viděli video z přímého přenosu ze záchranné stanice, kde pečují o ptáky, kteří nestihli nebo nemohli odletět za sluníčkem. Čas ubíhal a dalším úkolem pro větší děti ze 4. a 5. třídy bylo sestavení dřevěného krmítka pro ptáčky. Krmítko jsme společně stloukli dohromady, a nyní je připevněné na okně naší školy. Ptáčci už si zvykli a rádi tam přilétají. Naši nejmenší žáci z 1., 2. a 3. ročníku zatím vymalovávali krásné omalovánky zimní přírody a sýkorek. Poslednímu úkolu jsme věnovali hodně úsilí, vytvořili jsme si velký plakát ptáků, kteří buď zůstávají přes zimu, anebo odlétají do teplých krajin. Tento plakát nám nyní slouží jako školní pomůcka. Program se nám moc líbil.