Výlet do Liščího mlýna

Ve středu 20. června 2018 jsme vyrazili se žáky na školní výlet s indiánským programem do Liščího mlýna nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm. Po uvítání v indiánském tábořišti si žáci vytvořili indiánské čelenky s indiánskými jmény, rozdělili se do kmenů a potom už následoval program, který žáky seznámil s indiánským způsobem života. Zahráli jsme si hru s luštěním symbolů, jezdili jsme na koni. Viděli jsme potní chýši „Inity“, která slouží k duchovní i fyzické očistě, posvátné pohřebiště, sušáky na sušení bizoního masa, rámy na napínání kůží, totem, nástroje a zbraně. Žáci si mohli zkusit zatancovat v indiánské taneční aréně za doprovodu různých nástrojů, sednout si do indiánského týpí . Zde byli zasvěceni do indiánského života, do tajů a jejich zvyků. Indiánský den se žákům líbil.