Uspávání skřítků Podzimníčků

Zalezli skřítci do kapradí a spí už v malé postýlce,

jen jeden ještě trávou pádí v strakaté noční košilce.

Zima mu fouká na kolínka, v dešti se může utopit, kampak tak běží – pro polínka,

aby si mohl zatopit.

Hle, teď už také kamarádi, malému běží na pomoc.

Brzy jde dým až nad kapradí, někdo mu šeptá, dobrou noc…..

V úterý 6.11.2018 jsme se sešli s dětmi v mateřské škole, tak jako každý den,

Měli jsme hodně práce, protože jsme museli upéct jablečné záviny, abychom odpoledne až půjdeme uspávat skřítky a stavět pro ně domečky, neměli hlad. Nastrouhali jsme jablíčka, vyváleli těsta, naplnili jablíčky, pocukrovali, zabalili a odnesli paní kuchařce, která nám je upekla.

Potom jsme ještě dokončovali skřítky Podzimníčky, které jsme vyrobili ze šišek a zabalili jsme je do peřinek, aby jim v lese nebylo zima.

Odpoledne přišly maminky, tatínkové, babičky a tetičky a my se vypravili do lesa, kousek od naší mateřské školy, který moc dobře známe a často si v něm hrajeme.

Každá rodina si vybrala strom s kořeny nebo místečko, kde se bude jejich skřítkovi dařit nejlépe.

Udělali komůrky, vystlali je mechem nebo listím, taky postýlky, plot z klacíků a spižírny zaplnily vším, co mají skřítci moc rádi (šípky, hložinky, žaludy, mech apod.)

Navzájem jsme si prohlédli naše domečky, dali do nich skřítky, společně jsme jim zarecitovali básničku, zamkli les a popřáli skřítkům, aby se jim dobře spinkalo a přežili zimu ve zdraví.

Společně jsme se odebrali na farní zahradu, kde nám jeden hodný tatínek rozdělal oheň, a my si opekli špekáčky, zapili to teplým, šípkovým čajem a pomalu se rozcházeli do svých domovů s hezkým pocitem, že to bylo pěkné a povedené odpoledne.

Iveta Šugarová

učitelka MŠ