Obec Zivotice u Noveho Jicina
 

Matematický klokan 2018

Mezinárodní soutěž „Matematický klokan“ 2018

           V pátek 16. března 2018 se na mnohých školách v České republice konala matematická soutěž Matematický klokan. Této soutěže se zúčastnili i žáci naší školy. Soutěžící byli rozděleni na několik kategorií. V naší škole to byla kategorie „Cvrček“(2. a 3. ročník) a „Klokánek“(4. a 5. ročník). Žáci tak absolvovali zároveň školní, oblastní, republikové a mezinárodní kolo této soutěže. Nejúspěšnějším řešitelem v kategorii „Cvrček“, kde žáci řešili 18 úloh, byl Matěj Macíček a v kategorii „Klokánek“, ve které měli žáci k řešení 24 úloh, byl František Jančálek.

Cílem této soutěže je získávat pro matematiku co nejvíce žáků. Je to netradiční a zábavná matematika, založená na logické úvaze.