Laudonův dům

V únoru naše škola navštívila Laudonův dům v Novém Jičíně, kde se nachází expozice Generál Laudon a expozice výroby klobouků. Žáci se seznámili s životem Laudona od dětství až po jeho úmrtí. Vyzkoušeli si, jak to vypadalo na vojně, stříleli z děla (simulace), poskytovali první pomoc, seznámili se s historií města Nového Jičína, oblékli i tehdejší vojenské uniformy.

Další zastavení proběhlo v expozici výroby klobouků, kde jsme zhlédli film o tom, jak a z čeho se klobouky vyrábějí. Poté si každý žák mohl ozdobit svůj miniaturní klobouček v pracovní dílně a na závěr jsme zjistili, jak nám sluší vystavené klobouky, kloboučky a čepice. Z návštěvy Laudonova domu jsme si odnesli hezké zážitky a upomínkové předměty.