Obec Zivotice u Noveho Jicina
 

Ekologický program „Máme na výběr?“

Ekologický program „Máme na výběr?“

               V únoru se žáci seznamovali v rámci ekologie s kvalitou a kvantitou potravin. Povídali si s lektorkou o „odpovědné spotřebě“(spotřebováváme to, co potřebujeme), o plýtvání (nakupování přebytečných potravin).

Seznamovali se s různými obrázky (značkami) na obalech, co je BIO, jak tento výrobek poznáme, co znamená šetrný k životnímu prostředí. Dále si diskutovali o tom, kdo je odpovědný spotřebitel, jak si vybrat výrobek podle složení, co je palmový olej, o spotřebě vody na výrobu bavlněného trička.

V pomyslném obchodě pak žáci měli za úkol nakoupit potraviny, vybrat si výrobek a důkladně prostudovat jeho složení, které bylo uvedeno na obalu. Po nakupování někteří obhajovali, proč si vybrali zrovna tento výrobek a ne jiný.

Nakonec si zahráli hry zaměřené na třídění  a recyklaci odpadu a domino, na kterém byly symboly, a žáci je měli přiřadit ke správné textové odpovědi. Myslím, že se tento ekologický program všem líbil.