Den matek

V neděli dne 13. května slavily maminky svátek. Také v naší obci se v tento den uskutečnilo v kulturním domě vystoupení dětí z mateřské a ze základní školy.

Při příchodu do sálu každou maminku přivítali kytičkou pan starosta a zastupitelé obce, kteří pro všechny účastníky připravili pohoštění.

Jako první se na pódiu prezentovaly děti z mateřské školy, které si připravily hezké básničky, písničky a pohádku O Červené Karkulce.

Následovalo pásmo žáků ze základní školy. Písničky hrané na flétnu se střídaly s básničkami o mamince. Potom děti zahrály hezkou pohádku O princezně Karolínce a děvčata z pátého ročníku předvedla tanec se zpěvem, nazvaný „Franta zdědil ponorku“.

Následně žáci tančili na písničky Dády Patrasové „Čokoláda a Ali baba“.

Věříme, že se všem vystoupení dětí líbilo, a že odcházeli domů plni hezkých dojmů a příjemných zážitků.

Mgr. Alena Macháčová