Dějiny českého národa

DĚJINY ČESKÉHO NÁRODA UDATNÉHO

V listopadu jsme navštívili Výstavní síň Albína Poláška ve Frenštátě pod Radhoštěm. Jeli jsme na výstavu s názvem „DĚJINY ČESKÉHO NÁRODA UDATNÉHO,, která se konala   k 100. výročí založení Československé republiky. Na začátku jsme si prohlíželi obří leporelo od autorky Lucie Seifertové, které nás zábavnou formou provedlo českou historií od lovců mamutů až po současnost. Jednalo se o vtipné komiksové ztvárnění českých dějin v nadživotní velikosti. Své znalosti si naši žáci ověřili v jednoduchých pracovních listech či interaktivní hře. Připraveno bylo i několik historických kostýmů s nádechem starých časů, které si děti mohly vyzkoušet. S sebou jsme si do školy odvezli knihu od Lucie Seifertové s názvem „Dějiny udatného českého národa“, která byla v roce 2003 oceněna cenou Magnesia Litera za nejlepší dětskou knihu, Zlatou stuhou za nejlepší populárně naučnou knihu pro mládež a Zlatou pečetí za nejlepší polygrafický počin roku 2003. Ve spolupráci s Českou televizí vznikl i stejnojmenný animovaný seriál.